Vertical - logo
Maglajz logo

Koruna Liptova + Haute Route Vysokých Tater 2015

uveřejněno

11.02.2015

Za pár dní se dva slovenští horolezci chystají na pokoření 300km dlouhé trasy přes vrcholy Liptova a Tater na lyžích.

Koruna Liptova + Haute Route Vysokých Tater 2015

Slovenský horolezec Zoli Pál a jeho kolega z Treklandu Bratislava, Mišo Salay, se rozhodli překonat svoje hranice a za pár dní se pokusí přejít na lyžích téměř 300 km s převýšením 25 000 m přes čtyři pohoří. Zajímavostí jejich projektu je, že zatím něco podobné absolvoval pouze Viktor Beránek v roce 1986. Viktor překonal 270 km a využíval chaty. Zolo s Mišom plánují zimní bivaky a chtějí přechod uskutečnit co nejčistším stylem. Přínosem je také to, že na zdokumentování projektu se bude podílet i známý fotograf a kameraman Rasťo Hatiar. Na výpravu si vybrali to nejkvalitnější vybavení, velkou roli při výběru hrála hmotnost a spolehlivost. Od nás jim budou sloužit karimatky Thermarest NeoAir Xtherm, vařič MSR Reactor, samozřejmě lezecký hardware a čelovky Petzl, no a na posilněnou jídlo od Mountain House. Těšíme se na zprávy z hor a přejeme hodně štěstí a příznivé počasí.

Koruna Liptova 2015

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo