Maglajz logo

Jan Francke

uveřejněno

23.10.2013

Český triatlonista, ultratrail maratonec a sportovní univerzál, který miluje pohodu a divokou přírodu.

Jan Francke

 
Český triatlonista, ultratrail maratonec a sportovní univerzál z Jablonce nad Nisou, který miluje pohodu a divokou přírodu.

Honza chystá akci, která kombinuje dvě rozdílné aktivity - chce se účastnit mistrovství světa v x-terra triatlonu na Havaji, kde teploty na slunci dosahují kolem 50°C nad nulou a potom přeletí do Kanady, kde se jako první Čech v historii účastní nejtěžšího a nejnáročnějšího ultra maratonu na světě Montane Yukon Arctic Ultra v teplotách až -50°C. Proto tedy název akce "100°C Mission". Momentálně se již nachází na Havaji, kde se připravuje na start 28. října 2013. Po závodě odlétá do kanadského Squamish, kde zůstane až do ledna a pak se přesune přibližně 1000km na sever na Yukon, kde ho čeká opravdová zkouška v drsném prostředí. Honza má od nás kompletní výbavu oblečení od Montane, úplnou novinku pro příští sezónu péřový spacák do extrémů značky MONTANE, čelovku Petzl NAO s prodlužovacím kabelem a náhradní akumulátor. K tomu nesmí chybět karimatka Thermarest a vařič MSR.

Na Montane Yukon Arctic Ultra maratonu je předepsaná povinná výbava, kterou si běžci táhnou za sebou na saních (polkách) a tak každému jde o co nejnižší hmotnost. Honza jde letos poprvé a vybral si na začátek kratší variantu 100 mil, kterou chce celou běžet a dokončit ji do 24 hodin. Proto má jen to nejlehčí (ale zároveň nejteplejší v poměru k váze) oblečení. Pokud se mu podaří závod dokončit, v příštím roce by rád zkusil nejdelší variantu 380 mil.

O jeho úspěších vás budeme průběžně informovat.

 

 

 

 

 

 

 Více informací o Janu Franckem zde

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení
a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Weblogo