Vertical - logo
Maglajz logo

Femundlopet 600km

uveřejněno

23.02.2016

Česká musherka Jana Henychová se svými psy dokončila nejtěžší závod v Evropě.

Femundlopet 600km

Nejznámější česká musherka Jana Henychová se letos postavila již potřetí na start norského závodu Femundlopet, aby prolomila smůlu, která ji při jejích předcházejících pokusech provázela. V roce 2011 byla nucena závod ukončit z ohledu na psy a loňský ročník 2015 předčasně ukončil orkán Ole, který závod rozprášil tak, že musely zasahovat bezpečnostní složky, aby přivedly všechny závodníky do bezpečí. V letošním ročníku Jana úspěšně dojela se šesti psy do cíle v úterý 9. února,  devatenáct minut po šesté večer, a zhasla v cíli plamen petrolejky. Celkově se umístila na třicátém místě zatímco ostatní závodníci za ní závod vzdali. Samotné dokončení tohoto extrémního závodu bylo pro Janu velkým úspěchem a celá komunita ostřílených severských musherů ji začala brát vážně. Dokonce se jí dostalo výsady a práva uzavřít závod zhasnutím plamene, který všechny pomyslně vedl jako maják námořníky. Trať dlouhou 586 km zdolala za 4 dny 6 hodin a 37 minut. Letošní ročník byl provázen stejně jako v celé Evropě nedostatkem sněhu, a proto musela být trať částečně upravena a většina musherů se musela potýkat s problémy s přípravou na tento závod.

Více informací o závodu se dočtete na stránkách Jany Henychové www.huskies.cz           

                                                                                      Foto©Jan Henychová

Jana Henychová Femundlopet Petzl Jana Henychová femundlopet Petzl Jan Henychová Femundlopet Petzl

Jana Henychová Femundlopet Petzl Jana Henychová Femundlopet Petzl

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo