Vertical - logo
Maglajz logo

Dezinfekce vašich OOPP

uveřejněno

30.04.2020

Doporučení Petzl, jak správně dezinfikovat vaše osobní ochranné pracovní prostředky.

Dezinfekce vašich OOPP

Během současné krize COVID-19 jsme obdrželi spoustu dotazů na to, jak dezinfikovat vaše osobní ochranné pracovní prostředky pro práce ve výškách. Přínášíme vám několik základních infomací, které byste měli znát.

  • Při čištění OOPP Petzl, nebo jiného vybavení, postupujte podle pokynů uvedených v návodu k použití pro každý produkt.
  • Připomínáme, že chemické čističe poškozují plasty a textilie, rozkládají sloučeniny a vlákna. Jediné testované a doporučené čisticí prostředky jsou mýdlo a voda.
  • Ve specifickém případě COVID-19 nemocniční dezinfekční metody zahrnují vysoké teploty (> 150° C) nebo nízké teploty (<100° C) a použití bělidla. Tyto způsoby nelze v žádném případě použít na OOPP Petzl ani jiné vybavení pro práce ve výškách.
  • Doposud žádný zdravotnický úřad neoznámil oficiální a spolehlivý dezinfekční způsob osobních ochranných pracovních prostředků pro práce ve výškách používající nízké teploty (<100° C) a bez bělidla.

 Z tohoto důvodu doporučujeme použít následující postup:

  • Respektujte 72 hodinové karanténní období
  • Vaše vybavení omyjte mýdlem a vodou o maximánlí teplotě 65° C. Upozornění: jedná se pouze o výjimečné opatření během krize COVID-19. Za normálních okolností vybavení umývejte vodou o teplotě 30° C, jak je uvedeno v návodu k použití.
  • Chcete-li zařízení vysušit, postupujte podle pokynů uvedených v návodu k použití.

Tento postup výrazně sníží riziko kontaminace, ale samozřejmě není 100% účinný. Můžete také požádat místní zdravotnické úřady o další informace týkající se postupu dezinfekce při nízkých teplotách.

UPOZORNĚNÍ: Čisticí prostředky vyvinuté společností ECOLAB, pokud jsou aplikovány podle pokynů, jsou také kompatibilní se všemi přilbami Petzl a lze je použít. Nevíme však, do jaké míry, pokud vůbec, jsou produkty ECOLAB účinné při ničení nebo prevenci šíření viru COVID-19.

Pro více informací navštivte webové stránky ECOLAB.

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo