Vertical - logo
Maglajz logo

Cvičení Horské Služby

uveřejněno

25.06.2012

V týdnu od 18. do 22. června proběhlo na Šumavě cvičení profesionálů Horské Služby.

Cvičení Horské Služby

V týdnu od 18. do 22. června proběhlo na Šumavě cvičení profesionálů Horské Služby. Účastnili se ho záchranáři ze všech horských oblastí celé ČR a na pořadu byl praktický nácvik záchrany postiženého v různých typech terénu. Na prvním stanovišti, rozhledna na Poledníku, se nacvičovala evakuace spouštěním směrem dolů za pomoci nosítek doprovázených jedním záchranářem. Nejprve se musela na rozhledně instalovat trojnožka, do které se instalovalo veškeré vybavení pro bezpečné odjištění a spuštění nosítek včetně doprovodu. Tato technika vyžaduje speciální výcvik a používat ji mohou pouze vyškolení profesionálové. Další procvičovanou evakuační technikou bylo sestrojení Tyrolského traverzu a spuštění pacienta, který je při vědomí, na kladce bržděné jistícím lanem. Na druhém stanovišti, opuštěných štolách v lese, se naopak procvičovala evakuace postiženého vytažením vzhůru pomocí kladkostroje. Dále zde záchranáři sestavovali vodorovný Tyrolský traverz pro kontrolovanou evakuaci z nedostupného místa. Náš tým byl při tom a přivezl na vyzkoušení některé novinky z kolekce značky Petzl. Nejvíce se osvědčily slaňovací brzdy RIG a I´D, nová kladka s blokantem Microtraction, T bloc, kladky a velmi užitečný polohovací spojovací prostředek s univerzálním využitím - GRILLON. 

Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo