Vertical - logo
Maglajz logo

Co děláte po práci?

uveřejněno

03.01.2019

Kdy sportujete? Před prací nebo po práci?

Co děláte po práci?

Co děláte po práci?

Je něco více frustrujícího než sledovat jak venku nádherně sněží, když sedíte za stolem v práci? A když už se konečně blíží víkend a vy máte čas vyrazit ven na lyže, jsou již všechny vaše oblíbené trasy objeveny! Dobrá čelovka Vám však umožní jít si užít čerstvě napadaný sníh na oblíbeném kopci i když pracujete dlouho do noci!

Kdy sportujete? Před prací nebo po práci?

Čelovky Petzl

Někteří lovci prašanu to vyřešili lyžováním v noci a nebo těsně před úsvitem. Tyto rychlé akce Vám umožní užít si zasněžené svahy před a nebo po práci, za použítí výkonných čelovek. Dříve se začínalo za tmy s čelovkou a dolů se již jelo za denního světla. Problém ovšem nastal, když člověk potřeboval skloubit lyžování s prací. Postupně musel ubrat z lyžování a nebo naopak z práce. Naštěstí moderní čelovky Vám poskytují tolik světla, výkonu a výdrže baterie, že již nemusíte čekat na denní světlo a naopak si užívat jízdu v noci, jak dlouho se Vám zlíbí.

Noc je tvoje hřiště!

Čelovky Petzl

V noci za hustého sněžení je atmosféra vskutku magická. Padající sněhové vločky vypadají, jakoby byly přitahovány do světla čelovky. Sněhové krystalky před Vámi jiskří, když se zabořujete do sněhu. Větvě zasypané sněhem zlatě září a stíny se plíží všude kolem. Už po pár metrech, kdy se zanoříte do temného zimního lesa, se citíte izolovaně a opuštěně, sám pouze se svým světlem, či přáteli, vstříc novým dobrodružstvím. Po několika krocích, i když jsou světla z města stále vidititelná, vzniká mezi tebou a civilizací neproniknutelná stěna tmy. V nočním tichu mizí nepřirozené zvuky každodenního života, vzduch stojí a i ten nejkratší výlet do tmy, se zdá být jako expedice do neznáma a ty nejmenší kopce tím největším dobrodružstvím.

Posouzení rizik ve tmě je daleko složitější

Čelovky Petzl

Cesta do hor v noci je skvělý zážítek, ale neměla by se brát na lehkou váhu. Kromě obvyklých nebezpečí, spojených se zimními výlety, v noci zde vzniká spoustu dalších i co se týče nezbepečí lavin. Tma dělá všechny hodnocení z dálky složitější a někdy i téměř nemožné. Ve tmě je složité rozeznat strmost okolních svahů a těch, které jsou ke sjetí nevhodné. Pozorné studování mapy, by mělo přinést více informací, které by měly být vždy spojeny s prostudováním zpráv o stavu sněhu a nebezpečí lavin. Je třeba dbát na změny počasí, protože vítr a jiné nebezpečí se ve tmě velmi těžko odhaduje. Abychom se vyhnuli těmto komplikacím, je jedním z řešení lyžování po vyznačených trasách a nebo dokonce v areálech, kde jsou tratě připravené. To však nese vlastní nebezpečí, jelikož péče o trasy a areály probíhá převážně v noci a kromě toho, lavinová kontrola se vydává brzy ráno na nadcházející den lyžování a neposkytuje žádné záruky na následující noc. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nikdy není na škodu si pro vaše první noční horské vyjíždky pořádně prostudovat všechny potřebné materiály.

Díky světlu najdeš svůj rytmus

Čelovky Petzl

Poté, co jste si zodpověděli všechny otázky ohledně bezpečnosti a vybavení, je na čase pořádně si užít dobrodružství. Ať už se povzbuzujete s přáteli, nebo prodloužíte krok, pro zvýšení tepové frekvence, nastavte takové tempo, abyste se ujistili, že nikdo nezůstane sám ve tmě. Při sestupu je důležité, abyste dobře viděli na všechny překážky před Vámi i kolem Vás. Sluneční či lyžařské brýle s čirými skly, jsou důležitá součást vybavení. Bez nich a bez světla se totiž může váš výlet proměnit v noční můru. Pro rychlé aktivity, jako je lyžování, byste měli použít výkonné čelovky se světleným kuželem, jako jsou NAO+ nebo ULTRA RUSH. S alespoň 500lm budete schopni lyžovat jako ve dne a dokonce osvětlit cestu vpřed svým kamarádům.

Denní viditelnost

Čelovky Petzl

Malý, ale přesto důležitý detail. Existuje několik způsobů, jak si připevnit čelovku na helmu. Idealní volba je použití akumulátoru na kabelu, kterou můžete mít v kapse, čímž zvýšíte její životnost a zárověň si odlehčíte váhu na hlavě. Nezapomeňte si před odjezdem nabít a zkontrolovat akumulátory a vzít si sebou záložní nouzové světlo. Nikdy nevíte, jak se Vám ve sněhu zalíbí a jak zůstane dlouho.

Tak co? Kdy sportuješ - před a nebo po práci?

Čelovky Petzl

 

Tipy na produkty

 
 Petzl Altitude  Petzl Sirocco             Petzl Ride        Petzl Irvis Hybrid  Petzl Nao+
  PETZL ALTITUDE   PETZL SIROCCO PETZL RIDE       PETZL IRVIS HYBRID         PETZL NAO+


Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo