Vertical - logo
Maglajz logo

Cepín Petzl Gully

uveřejněno

26.02.2020

Malý, lehký cepín, který toho hodně umí

Cepín Petzl Gully

 

Cepín Petzl Gully je ultra lehký cepín pro technický alpinismus a skialpinismus, nebo extrémní lyžování. Váží pouhých 280 g. Tvar hrotu a posuvná opěrka TRIGREST umožňují použití i v kolmých ledech. S přehledem se dají použít i pro ledolezení, když potřebujete ultra lehké zbraně, které vás v horách neomezí svojí hmotností. Jsou sice lehčí a musíte záseku věnovat více síly, ale drží skvěle. Naši ambasadoři Mišo Sabovčík, Juraj Koreň, Michal Šnajdr a Tomáš Petreček si je oblíbili natolik, že kromě skialpinismu, nebo technického alpinismu, si je vezmou i na klasické ledolezení.

A co o cepínu říká horský vůdce UIAGM a lékař vrtulníkové záchranné služby v Tatrách Janko Kořínek?

Petzl Gully

Máte radi tradičný skialpinizmus? Lezenie úzkych žľabov s mixovými pasážami, lyžovanie strmých kuloárov? Každému je jasné, že na tieto miesta sa nemôžete vybrať bez poriadnej výstroje. Tento ultra ľahký cepín je presne to, čo potrebuje každý jeden skialpinista smerujúci za takýmto dobrodružstvom.

Cepín sa výborne drží za hlavu, pri výstupe v miernejšom teréne, kedy je potrebné opierať sa o svah. Akonáhle sa sklon svahu zostrmí, mení sa GULLY vďaka nadstavitelnej opierke TRIGREST na perfektnú zbraň do ľahšieho mixu, alpského firnu či položenejšieho ľadu. Frantíci vymakali aj oceľový hrot s dobrým prenikaním do ľadu a podla mňa pri správnom zaobchádzaní aj s dlhou životnosťou. Výborné je, že ho robia aj vo verzii s kladivom, kedy potrebujete doklepnúť skoby v štande pri zlanení, alebo si vyrobiť vlastný štand na skobách.

Text a foto ©Jano Kořínek

                 

Petzl Gully

 

 


Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo