Vertical - logo
Maglajz logo

Běháme v noci

uveřejněno

06.11.2018

Rady a tipy na výběr vhodné čelovky pro vaše noční dobrodružství v přírodě.

Běháme v noci

 

Běháme v noci: tipy na výběr správné čelovky pro vaše noční dobrodružství

 Z fyzického, smyslového a duševního hlediska je noční běh zcela odlišným světem. Vy tento svět vnímáte prostřednictvím paprsku své čelovky. Chcete-li zůstat v bezpečí, běhejte správně, snažte se snížit únavu očí a kontrolujte svoji snahu. Duležité je zvolit si správnou čelovku. Máme pro vás pár tipů, na co se zaměřit při vašem výběru:

1. Volba vhodného typu čelovky

Máme pro vás dva typy čelovek:

 • Čelovky s pouzdrem na baterie umístěným na zadní části hlavy. Obecně jsou tyto čelovky výkonnější a déle vydrží, protože baterie jsou větší.
 • Čelovky tzv. "vše v jednom", kdy baterie jsou umístěny v těle svítilny a celá hmotnost je na čele. Tento typ má velmi univerzální použití.

čelovky Petzl, Tikka, Tikkina, Actic Core

2. Správný poměr výkonu a výdrže baterií

Díky silnému světlu se snižuje napětí očí, které namáháte čtením terénu před sebou, což vám umožní relaxovat a běžet rychleji. Přeneseně tím snižujete kumulaci únavy. Dávejte ale pozor na jeden fakt, silnější čelovky mají také kratší výdrž baterií. Světelný výkon a výdrž spolu přímo úměrně souvisí bez ohledu na technologii čelovky.

čelovky Petzl, Tikka, Tikkina, Actik core, Nao

 

Technologie REACTIVE LIGHTING

V současnosti se díky technologii REACTIVE LIGHTING svítivost čelovek automaticky ihned přizpůsobí dostupnému (nebo okolnímu) světlu, aby se takto maximalizovala výdrž baterie. Tato inteligentní technologie svícení je k dispozici v našich nejvyspělejších modelech řady PERFORMANCE.

čelovky Petzl, Tikka, Tikkina, Actik core, Nao

Proměnná intezita svícení v závislosti na množství okolního světla

čelovky Petzl, Tikka, Tikkina, Actik core, Nao

Aplikace MyPetzl Light

čelovky Petzl, Tikka, Tikkina, Actik core, Nao

Chcete-li si kontrolovat svítivost a výdřž vaší čelovky ještě přesněji, aplikace MyPetzl Light pro mobilní telefony umožňuje předprogramovat profily svícení, zobrazit a řídit výdrž baterie během závodu. Můžete si proto přizpůsobit nastavení svícení.

ČELOVKY ŘADY PERFORMANCE S TECHNOLOGIÍ REACTIVE LIGHTING zde

3. Volba vhodného typu zdroje

Standardní baterie nebo dobíjecí akumulátory?


Pro občasné používání čelovky jsou klasické baterie nejlepší:

 • neztrácejí svoji kapacitu, můžete je používat i po delší době, kdy jste čelovku nepoužívali
 • můžete je uskladnit na delší dobu


Pro pravidelné nebo časté používání zvolte čelovku s dobíjecím akumulátorem:

 • snadné nabíjení přes USB port
 • úsporné řešení v průběhu času
 • lithium-ionový akumulátor ztrácí velmi málo kapacity a funguje dobře i při nízkých teplotách

Abyste snadno mohli volit zdroj energie dle vašeho použití a potřeb, vyvinul Petzl systém Hybrid Concept. Jsou to čelovky, které fungují na oba typy zdroje, dobíjecí akumulátory i standardní baterie.

PDF - Přehled parametrů čelovek se systémem HYBRID CONCEPT se standardními bateriemi a dobíjecími akumulátory.

ČELOVKY ŘADY ACTIVE SE SYSTÉMEM HYBRID CONCEPT zde

4. Osvojení si dobrých návyků

Zde je několik moderních triků, které vám pomohou k bezpečnému a zábavnému závodu: 

 • Při stoupání nastavte čelovku do úsporného režimu, abyste šetřili výdrž baterie 
 • Při rychlém sestupu zvýšte jas nebo dokonce nastavte čelovku na maximální intezitu, abyste lépe viděli terén před vámi a identifikovali klíčové křižovatky na trase
 • Pořiďte si náhradní akumulátor
 • Nezapomeňte na nouzovou nebo záložní čelovku. Jedná se o důležitou součást výbavy v případě, že vaše hlavní světlo přestane fungovat

Jaká čelovka je pro vás nejvhonější?

Běháte pravidelně?
Čelovky řady PERFORMANCE jsou pro vás ideální! Tyto výkonné a silné čelovky s dobíjecími akumulátory jsou vybaveny technologií REACTIVE LIGHTING.

Jste příležitostný běžec?
Vyberte si čelovku z naší řady ACTIVE. Tyto kompaktní ČELOVKY zaručují příjemné a dostačující světlo.

Potřebujete nouzovou nebo záložní čelovku?
Naše velmi lehké čelovky řady CLASSIC budou perfektně vyhovovat vašim potřebám. Rychle zapomenete, že máte jednu v batohu.

Katalog čelových svítilen Petzl 2018


Zpět na seznam

» Kvalitní služby zákazníkům «

Vertical Trade je jediný oficiální distributor vybavení a školení Petzl pro ČR a Slovensko

Vertical Trade s.r.o. je firma zabývající se dovozem a distribucí vybavení pro horolezectví, kemping, turistiku, a osobních ochranných prostředků pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. V České republice a na Slovensku zastupuje přední světové výrobce tohoto vybavení - značky Petzl, Cascade Designs (MSR, Thermarest, SealLine, Platypus), Montane, Chillaz, Mountain House a Vipole. Zboží dodáváme do všech outdoorových sítí a prodejen po celé ČR a SR. Více o firmě Vertical Trade.

Poradíme a prodáme vybavení značky PETZL pro sportovní lezení, horolezectví a vysokohorské lezení (zajišťujeme také záruční a pozáruční servis). Dále Vám nabízíme vybavení pro turistiku a pobyt v přírodě jakou jsou karimatky, čelovky, batohy, stany i oblečení od dalších námi zastupovaných značek.

Odborně Vám poradíme při výběru osobních ochranných pracovních prostředků (OOPP) pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou (postroje, blokanty, slaňovací brzdy, karabiny, tlumiče a zachycovače pádu, lana, atd.). Značka PETZL a další námi zastupované firmy mají ve svém výrobním programu rovněž vybavení pro armádu a bezpečnostní složky.

Weblogo